Kokia apsauga geresnė

Prezervatyvai – viena populiariausių kontraceptinių priemonių, naudojamų daugybę metų. Esant dviprasmiškai nuomoniai apie chemines kontraceptines priemones, prezervatyvų paklausa nedingo. Tiesa, apsaugos nuo nėštumo srityje per ilgą laiko tarpą atsirado daug naujovių. Išpopuliarėjusios kontraceptinės tabletės tapo prieinamos visoms moterims. Šios sureaguliuoja mėnesinių ciklą, užtikrina saugų lytinį aktą, o kas svarbiausia ir aktualiausia besimylintiems – nesumažina malonumo. Pastarasis trūkumas tampa pagrindine priežastimi, kodėl tabletės kai kurių porų labiau mėgstamos nei prezervatyvai. Tačiau, apsisaugojimo priemonės bet kokiu atveju yra tokia sritis, kur nuolat vyrauja dviprasmiška diskusija. Galbūt kontraceptinės tabletės ir patikimos, nekliudančios malonumui akto metu, leidžiančios atsiriboti nuo akto nutraukimo, nepageidaujamų prezervatyvo užsimovimo darbų ir panašiai, tačiau ne vienas savo vardą ginantis (o ne reklamai dirbantis) gydytojas pripažins, kad kontracepinės tabletės žalą organizmui daro.

Teko girdėti ne vieną istoriją, kai merginos ir moterys, ilgą laiką pavartojusios kontraceptines tabletes, turėjo didelių sunkumų siekdamos pastoti. Ilgą laiką vartojant tabletes, jos padaro poveikį organizmui, iškraipo natūralią moters organizmo veiklą. Žinoma, medicinos tobulėjimui šiomis dienomis nėra ribų, todėl vis dažniau pasigirsta tikinimų, kad bet kokia kontrceptinių tablečių žala paneigiama. Tačiau bet kas sutiktų, kad nesvarbu, kokia chemija mūsų organizme gydomas vienas trūkumas – chemija visada turės įtakos kitos bėdos mūsų kūne atsiradimui.

Tuo tarpu, prezervatyvai, tradicinė ir nepavojinga apsisaugojimo priemonė, sveikatos specialistų daug labiau rekomenduojama. Tiesa, straipsnio pradžioje minėti šios kontraceptinės priemonės trūkumai egzistuoja, dažniau užkliūdami vyrams, tačiau erzinantys ir moteris. Vyrai dažniausiai skundžiasi dėl per menko malonumo, tuo tarpu moterys – dėl nenatūralaus pluošto sukeltos alergijos. Jos mini ir psichologinį faktorių – sekso preliudiją ar aktą nutraukiančios pauzės, skirtos užsimauti prezervatyvą.

Apsaugos patikimumo požiūriu, vartojantys tabletes vienbalsiai teigia, kad šios patikimesnės už prezervatyvus. Tuo tarpu, naudojantys prezervatyvus patikimumu taip pat yra patenkinti. Prezervatyvai plyšta ar nusimauna labai retai. Be to, atsitikus tokiam neplanuotam nutikimui, dar nereiškia, kad moteris būtinai turi pastoti, juk jos organizmas taip pat turi savo tikslų laikrodį. Mūsų seneliai pasakytų – geriausia planuoti natūraliai. Galbūt verta pamąstyti?